סגל

ruben borg

ד"ר ראובן בורג

ראש החוג
מרצה בכיר
02-588-3979

מחקריו בתחום המודרניזם התפרסמו בכתבי העת Journal of Modern Literature, Modern Fiction Studies, Poetics Today, Joyce Studies Annual, Partial Answers  ו- Narrative. ספרו The Measureless Time of Joyce, Deleuze and Derrida  ראה אור ב-2007 והוא חיבר פרקים בספרים אודות דלז וספרות, דלז ובקט, ופוסט-הומניזם.

Sanford Budick

פרופ' סנפורד בודיק

פרופסור לאנגלית
sbudick@yahoo.com
ספריו ומאמריו עוסקים בשירה אנגלית של המאה ה-18, ביצירתם של מילטון ודריידן, בזיקה של קאנט למילטון ובתיאוריה המערבית של המסורת.
Isaac Benabu

פרופ' אייזק בן-אבו

פרופסור לתיאטרון
benabu@mscc.huji.ac.il
מתמחה בדרמה של הרנסאנס וביצירתו של שייקספיר, ובזיקה בין תיאוריות של תגובת הקורא לתיאוריות של תגובת הקהל לטקסט ולמופע התיאטרלי.
גליה בנזימן

ד"ר גליה בנזימן

מרצה בכירה
מתמחה בספרות אנגלית של המאה ה-19. ספרה Narratives of Child Neglect in Romantic and Victorian Culture ראה אור ב-2012. ספרה Codes of Bereavement: Thomas Hardy's Elegiac Prose and Poetry ייצא בראשית 2018
רעות ברזילי

ד"ר רעות ברזילי

reut.barzilai@mail.huji.ac.il

מתמחה בלימודי תיאטרון וביצירתו של ויליאם שייקספיר. מלמדת כתיבה אקדמית באנגלית

 

Shuli Barzilai

פרופ' שולי ברזילי

פרופסור לאנגלית
shuli.barzilai@mail.huji.ac.il
ספרה Lacan and the Matter of Origin יצא בהוצאת Stanford UP  ב-1999. ספרה Tales of Bluebeard and his Wives from Late Antiquity to Postmodern Times ראה אור בהוצאת Routledge ב-2009.
shira

פרופ' שירה וולוסקי

פרופסור לאנגלית וללימודים אמריקניים
02-5883844

בין ספריה Emily Dickinson: A Voice of War (Yale UP, 1984); Language Mysticism: The Negative Way of Language (Stanford UP, 1994); The Art of Poetry (Oxford UP, 2002); Feminist Theory Across Disciplines (Routledge, 2013) וכן פרסומים בחקר הספרות, הדתות וספרות עכשווית.

צחי זמיר

פרופ' צחי זמיר

פרופסור בחוג לאנגלית ובחוג לספרות כללית והשוואתית
02-5883681

ספריו עוסקים ביחסי הגומלין שבין שקספיר לפילוסופיה, באתיקה ובעלי חיים, ובפילוסופיה של התאטרון: Double Vision: Moral Philosophy and Shakespearean Drama (שנת 2006, פרינסטון), Ethics and the Beast (שנת 2007, פרינסטון) ו-Acts: Theater, Philosophy and the Performing Self (שנת 2015, מישיגן).

toker

פרופ' לאונה טוקר

פרופסור בחוג לאנגלית, יועצת לתואר ראשון
02-5883583

חוקרת את הרומן האנגלי הקלאסי, את תורת הנרטיב וסיפורת של עדות. פירסמה את הספרים:

  • Nabokov: The Mystery of Literary Structures, 1989
  • Eloquent Reticence, 1993
  • Return from the Archipelago: Narratives of Gulag Survivors, 2000
  • Towards the Ethics of Form in Fiction: Narratives of Cultural Remission, 2010

מאמריה על ספרות אנגלית, אמריקאית ורוסית פורסמו בחמש שפות. ב-2003, עם קבוצה של תלמידים מתקדמים, היא ייסדה את כתב-העת Partial Answers: Journal of Literature and the History of Ideas שהיא העורכת הראשית שלו. כתב העת רואה אור בהוצאת הספרים של אוניברסיטת ג'ונס הופקינס.

Judy Levy

ד"ר ג'ודי לוי

מורה בכירה
juditheve.levy@mail.huji.ac.il
פירסמה את הספר V. S. Naipaul: Displacement and Autobiography (ראה אור ב-1995 ויצא במהדורה חדשה ב-Routledge 2016). חיברה מאמרים על ג'יין אוסטן, א.מ. פורסטר, נדין גורדימר, כריסטה וולף ועוד. חוקרת גם את יצירתו של תומס הרדי.
לוין

ד"ר יעל לוין

מרצה בכירה, יועצת לתואר שני
02-5883974

ספרה, Tracing the Aesthetic Principle in Conrad's Novels , יצא לאור ב-2008 בהוצאת פלגרייב מקמילן. מחקר העוסק בג׳וזף קונרד וסופרים אחרים (בכללם ג׳ון בנוויל, סמואל בקט, הרמן מלוויל, הנרי ג׳יימס וג׳.מ. קוטזי) יצא לאור במספר ספרים וכתבי עת וביניהם The Conradian, Conradiana, Partial Answers, Twentieth-Century Literature, ובקרוב ב- Journal of Modern Literature.

Chaya Fischer

גב' חיה פישר

chaya.fischer@mail.huji.ac.il
02-5880402
מלמדת כתיבה אקדמית באנגלית
שלומית רמון קינן

פרופ' שלומית רמון-קינן

פרופסור לאנגלית ולספרות השוואתית
rkenan@mscc.huji.ac.il

תיאורטיקנית של ספרות ונרטולוגיה; מתמחה גם בצמתים בינתחומיים - ספרות ופסיכואנליזה, ספרות ומשפטים, ספרות ורפואה (סיפורי חולים). מספריה: The Concept of Ambiguity: The Example of James; Narrative Fiction: Contemporary Poetics